Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

Tren Teşkil Memurlarının İşverene Verdiği Süre Doldu.

(yorumlar kapalı)

resimTCDD 3.Bölge Müdürlüğü Gar ve İstasyonlarında manevra hizmetlerinde çalışan Tren Teşkil Memurlarının "manevra tazminatlarının" ödenmemesi nedeni ile başlayan huzursuzluk devam ediyor. Sendikanın çözüme yönelik olarak işverene verdiği süre içinde "manevra tazminatları" yine ödenmedi. Bu duruma Tren Teşkil Memurları eylemle karşılık verdiler. İzmir bölgesine trenlerin kabul edilmediği istasyonlarda manevraların yapılmadığı ifade edilmektedir.

 

DUYURU

Tren teşkil memurları ile yaptığımız toplantıda aşağıdaki kararları almış ve 3. Bölge Müdürlüğüne yazı ile bildirmiştik. Bu güne kadar sorunumuz çözülmediği için bu gün 16.07.2009 tarihi itibarıyla eyleme başlamış bulunmaktayız. İzmir bölgesine trenler sabahtan itibaren girememekte, istasyonlarda manevra hizmetleri verilmemektedir. Bölge müdürlüğü acilen sendikamızı toplantıya çağırmış, toplantı sonucunda sorun beklenildiği gibi çözümlenmemiş, sendikamız tehdit edildiğinden toplantı tarafımızdan sonuçlandırılmıştır. Eylem devam etmekte olup, kazanımla sonuçlanması için yaygınlaştırılması gerekmektedir. Bilgilerinize sunulur.16.07.2009

BTS İZMİR ŞUBESİ

 

TCDD 3. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE

                                  İZMİR

Bu gün 03.07.2009 tarihinde sendikamız şube binasında Tren Teşkil Memurlarının sorunlarına yönelik yapılan toplantıda alınan kararlar aşağıya çıkarılmıştır.

1. Kurumun öncelikli sorunu olan faal personel eksikliği bir an önce giderilmelidir.

2. Keyfi olarak ödenmeyen manevra tazminatları bir an önce ödenmeye başlanmalıdır. 15 Temmuz 2009 tarihi itibarı ile geriye dönük hak edilmiş manevra tazminatları TAM olarak ödenmediği takdirde, 16 Temmuz 2009 tarihinden itibaren "harici merkez" görevi, tren teşkil memurlarınca kabul edilmeyecektir.

3. Yasalar, yönetmelikler haklardan sonra gelir. Bu güne kadar yönetmelikte yer alan ve kafa karışıklığı yaratmaktan, keyfi uygulamalara neden olmaktan öteye gitmeyen "hariç merkez" kavramı kaldırılarak, yönetmelik değişikliğine gidilmelidir. Manevra tazminatı her koşulda TAM olarak ödenmelidir.

Güven KOCABAŞ    Bülent ÇUHADAR

Şube Sekreteri         Şube Başkanı

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yazar: kentvedemiryolu