Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

BTS NİN RAYDA YÜRÜYÜŞÜ ERTELENDİ

(yorumlar kapalı)

 BTS İstanbul 1 nolu Şubeden yapılan açıklamada:içinde bulunduğumuz koşullar nedeni ile 25-27.10.2007 tarihleri arasında yapılacak olan rayda yürüyüşün ertelendiği bildirilmiştir.BTS Genel Merkezi açıklamasında ise son günlerdeki olaylar nedeni ile sağduyu çağrısı yapılmıştır..

BASINA VE KAMUOYUNA

 

Marmaray projesinde hatalı güzergâhın düzeltilmesi, en az iki yıl boyunca Marmaray gerekçesiyle TCDD banliyo hatlarının kapatılmasıyla halkın mağdur edilmesini, Kentsel dönüşüm adı altında talan politikasını, halktan bilimden TCDD’den bağımsız güzergâh ve proje belirlenmesine karşı;

 

25.26.27 Ekimde Halkalı ve Gebze‘den Rayda Yürüyerek, İstanbul Halkı, Demokratik Kitle Örgütleri ve Meslek örgütleriyle 27 EKİM 2007’de Haydarpaşa’da buluşacağımızı duyurmuştuk.

 

Ülkemizin içinde bulunduğu durum gereğince yürüyüşümüzün amacına ulaşamayacağını düşünerek 25/26 Ekim tarihli yürüyüşümüz ileriki bir tarihe ertelenmiştir.

 

Projedeki yanlışlar hakkında basını ve kamuoyunu bilgilendirme amaçlı 27 EKİM 2007 günü Haydarpaşa Gar binası önünde 10:00 da başlayacak ve 12:00 da basın açıklaması ile sona erecek etkinlik yapılacaktır.

 

Değerli basınımızı ve duyarlı tüm dostlarımızı görüşlerimizi kamuoyuna aktarmak üzere; 27 Ekim Günü saat 10:00 / 12:00 arası yapacağımız etkinliğimize ve basın açıklamasına bekliyoruz.

 

Saygılarımızla…

 

 

YER: Haydarpaşa Gar Binası Önü

Tarih: 27 Ekim 2007

Saat: 10:00 / 12:00

 

BTS İSTANBUL 1 NOLU ŞUBE.

 

BASINA VE KAMUOYUNA

Ülkemizde, son dönemde yaşanan olaylar dizisi, can kayıpları ve bunlar üzerinden toplumda geliştirilmeye çalışılan gerilim, barışçıl-demokratik bir iklimin yeşermesini, yaşamasını engellemekte, "birlikte yaşama" umudunu tehlikeye sokmakta, bu süreçle ülkemiz hızla Ortadoğu bataklığına çekilmek istenmektedir. Özellikle son dönemde ard arda meydana gelen bu gelişmeler tehlikenin boyutunu göstermektedir.

En son meydana gelen olayda 12 askerimizin yaşamını yitirmesi, 16 askerimizin yaralanması yüreğimizi bir kez daha yakmıştır. Bu olayda yaşamını yitiren askerlerimizin ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Bir emek örgütü olarak en temel hak olan yaşam hakkının kutsallığına inanıyor, bunun mücadelesini her platformda veriyoruz. En temel hak olan YAŞAM HAKKINI ortadan kaldıran her türlü şiddet yöntemini kınıyoruz.

Ülkemiz, emperyalistlerce yaratılan Ortadoğu kan gölünün içine çekilmeye, insanlarımız kamplaştırılmaya çalışılıyor. Bugün,   Irak ve Afganistan’ın durumuna Ülkemiz düşürülmek istenmektedir. Ülkemizin en fazla sağduyuya gereksinim duyduğu bu dönemde bu olaylar bahane edilerek çeşitli provakatif girişimler yapılarak adeta bu emperyalist oyunlara çanak tutulmaktadır. İnsanlarımızın birbirleriyle boğazlaşmaya teşvik edildiği, ölüm üzerinden hesapların yapıldığı, ölmeyi ve öldürmeyi kutsayan anlayışların sorgulanmadan, ortak akıl süzgecinden geçirilmeden kabul gördüğü ve uygulandığını, yangına körükle gidildiğini kaygı ile izlemekteyiz.

Bizler, bu ülkenin emekçileri olarak şiddet yerine huzurun, savaş yerine barışın, ayrışma yerine kardeşliğin, yoksulluk yerine refahın egemen olduğu ve birlikte yaşanabilir güzel bir ülke istiyoruz. Barıştan ve bir arada yaşamdan yana olan bizler, silahların konuştuğu yerde barış sesinin duyulamayacağını, sıkılan her kurşunla, atılan her bombayla, patlayan her mayınla barış içinde bir arada yaşama umudunun darbe yediğini görmekteyiz.

Sonuç olarak, bütün bunların bedelini ödeyecek olan biz emekçiler henüz vakit varken ülkemizin Ortadoğu bataklığına çekilerek emperyalistlerin müdahalesine açık hale gelmemesi için, bugün barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşamı, demokrasiyi ve en önemlisi YAŞAM HAKKINI her şeyden daha çok savunmak zorundayız. Bu amaçla yaşam hakkını ortadan kaldıran savaşı ve şiddet yöntemlerini tekrar kınıyoruz.

Yaşam hakkının olmadığı yerde hiçbir hakkın olamayacağını belirterek akan kardeş kanının son bulmasını istiyor, toplumun tüm kesimlerini sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

 

BTS GENEL MERKEZİ

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yazar: kentvedemiryolu.com