Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

Haydarpaşa Dayanışması: 29.05.2012 Tarihli Toplantı Sonuç Bildirgesi

(yorumlar kapalı)

7MartHaydarpasa-Dayanismasi.jpgHaydarpaşa Dayanışması eylemlilik sürecinin değerlendirilmesi, 03 Haziran 2012 Pazar günü Haydarpaşa Gar eylemi kapsamında yapılacak olan Nazım HİKMET anmasının organizasyonu ve her Pazar günü merdiven eylemliliklerinin devam etmesi ya da hafta içi bir güne akşamüstü saatlerine alınması gündemi ile bu gün 29.05.2012 Salı günü Rıhtım Caddesi İskele Sokak No: 27 Kadıköy adresindeki Mimarlar Odası Anadolu 1. Büyükkent Bölge Temsilciliği’nde saat 16.00 da toplanan Haydarpaşa Dayanışması bileşenleri aşağıdaki kararları almışlardır.

Alınan Kararlar:

  1. Her Pazar günü 13.00 ila 14.00 saatleri arasında Haydarpaşa gar merdivenlerinde 17 haftadır yapılan eyleme devam edilmesine karar verilmiştir.
  2. 03 Haziran 2012 Pazar günü 13.00 ila 14.00 saatleri arasında Haydarpaşa gar merdivenlerinde on sekizincisi yapılacak olan eylemde Nazım Hikmet anması kapsamında tiyatro gösterisi ve şiir dinletisi yapılmasına, saat 13.50 de de İşçi Sağlığı ve Güvenliği İstanbul İl Meclisinin Servis kazaları, Göçmen İşçiler hakkında bir basın açıklaması okumasına karar verilmiştir.
  3. Haydarpaşa gar ve çevresi dönüşüm planlarının 1. Derecede muhatabı olan Ulaştırma bakanlığı yada TCDD Genel Müdürlüğü önünde bir eylem yapılması için planlama yapılması için Dayanışma yürütmesine görev verilmiştir.
  4. Haydarpaşa gar ve çevresi dönüşüm planları İstanbul Demiryolu Ulaşım projeleri üzerine Ağustos sonu yada Eylül başında bir sempozyum düzenlenmesi, sempozyum sonunda salondan katılımcılarla Haydarpaşa Gara bir yürüyüş için gerekli planlamanın yapılması konusunda yürütmeye görev verilmiştir.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yazar: kentvedemiryolu