Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

BTS İzmir Şube TCDD de yaşanan siyasi kadrolaşmaya dikkat çekti…

(yorumlar kapalı)

BASINA VE KAMUOYUNA

TCDD Yönetimi tarafından "TCDD nin kuruluşunun 151. yıl dönümünün kutlandığı" bu günlerde ne yazık ki aynı çoşkuyu biz TCDD çalışanları olarak yaşayamamaktayız.

AKP iktidarının geriye dönük 5 yılı içeren icraatları – uygulamaları, maalesef ülkemizin bu en köklü kurumunu bitme noktasına getirmiştir.

"Yeniden yapılanma" adı altında TCDD nin tamamen tasfiye edildiğini, ülkemizin ihtiyaçları ile örtüşmeyen ve tamamen siyasal bir şova dönüştürülen hızlı tren ve Marmaray projeleri ile kamuoyunun aldatıldığını artık bilmeyen kalmadı. TCDD Personel eksikliği nedeniyle seyrüsefer güvenliğinin olmadığı, tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek personelin bir çok hakedişinin kısıtlandığı ancak, siyasal şov adına her türlü harcamanın hesapsızca yapıldığı ve işyeri olarak kullanılan büroların boşaltılarak milletvekilleri için VİP salonu haline getirildiği bir kurum haline gelmiştir.

 kdAncak; siyasal iktidar kurumlarımızı tasfiye ederken çalışanları da "yandaşlık ya da karşıtlık" temelinde bir ayrıma tabi tutmaya devam etmektedir. Kurum çalışanlarını, baskı ve vaatlerle "ikna" ederek kendi kurdurdukları sözde sendikaya üye yapmakta, atama ve yükselmeleri de buradan alınan referanslara göre gerçekleştirmektedir. Öğrenim durumu-liyakat ve beceri göz ardı edilerek en alt kademelere kadar hızlı bir kadrolaşma faaliyeti sürdürülmektedir. Son olarak;

Manisa da tekniker olarak görev yaparken, sözde sendikanın referansıyla birden bire aynı işyerine şef olarak ataması yapılan ancak, sendikamızın başlattığı hukuki süreç sonucu ataması mahkeme tarafından "hukuksuz" bulunan ve ünvanı geri alınan aynı yandaşları şimdi de yine hukuksuz olarak İzmir’e kablo şefi olarak atanmıştır.

Sendikamız üyelerine yönelik saldırılar bununla da sınırlı kalmamış, Bölge kontrolörü olarak görev yapan üyemiz M.Şinasi Duman geçerli hiçbir gerekçe gösterilmeden görevinden alınmış dahası, uydurma soruşturmalarla cezalandırılması talep edilmiştir.

Çok açık olarak belirtiyoruz ki; sendikamız BTS bu duruma asla sessiz kalmayacaktır.

Yaşanan bu olumsuzlukları siz değerli demiryolcular ve kamuoyu ile paylaşıyor kurumlarımıza-Demiryollarımıza sahip çıkmaya ve sendikamızın bu uğurda verdiği mücadeleye destek olmaya çağırıyoruz.

DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ

 

BTS-İZMİR ŞUBE

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yazar: BTS İzmir Şube