Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

Mahkeme Haydarpaşa 3. Katta Keşif Yaptı

(yorumlar kapalı)

Haydarpaşa Garı binasının 3. katında izinsiz tadilat yapıldığı iddiasıyla 4 yıl önce açılan dava kapsamında, bugün 13.12.2010 tarihi saat 14.10 da Kadıköy 7. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, bilirkişi heyeti ve şikayetçi tarafların katılımı ile keşif yapılmıştır. resim

Temmuz 2006 tarihinde Haydarpaşa Garı binasının 3. katında yapılan tadilat nedeniyle, TMMOB Mimarlar Odası ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikasınca (BTS) 4 yıl önce açılan ve Kadıköy 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen dava kapsamında bugün 13.12.2010 tarihi saat 14.10 da bir heyet Haydarpaşa Garı’na geldi.

resim

Kadıköy 7. Asliye Ceza Mahkemesi Başkanı ve bilirkişi, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sami Yılmaztürk, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi avukatı Can Atalay ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyesi Av. Ersin Albuz’dan oluşan heyet gar binasının 3. katına çıkarak tadilata ilişkin incelemelerde bulundu.

resim

Heyet, şikayete konu olan orijinaline uygun yapılmadığı iddia edilen kapıları, tuvalet tamiratını ve koridor yenilemesini inceledi. Daha sonra yanan çatıya çıkarak incelemelerde bulunan heyet keşfin yapıldığına dair bir tutanak tanziminden sonra gar binasından ayrıldı.

resim

Gar binasının 3. katında, Temmuz 2006’da yapılan tadilat için Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulundan izin alınmadığı iddiasıyla TMMOB Mimarlar Odası ve BTS tarafından suç duyurusunda bulunulmuş ve Kadıköy 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 2010/06 esas sayısı ile, TCDD’nin bazı yetkilileriyle müteahhit firma görevlileri hakkında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefetten dava açılmıştı.

İlgili link : http://kentvedemiryolu.com/icerik.php?id=670

  

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yazar: kentvedemiryolu