Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

Biz Kimiz?

(yorumlar kapalı)

Bugün ülkemizde hayatın her alanında değişik sorunlarla karşı karşıyayız. Bu sorunlara karşı bilim insanlarından sendikalara, demokratik kitle örgütlerinden bireylere kadar birçok kulvarda sorunların çözümü için fikirler üretiliyor, mücadeleler veriliyor. Sorunlara karşı çözüm üretmede her kesim sadece kendi uzmanlık alanında ve o kapsamda çalışmalar yapıyor. Fakat sorunların yerel ve tek yönden yaklaşılarak ele alınması çözüme katkı sağlayamadığı gibi hem yalnızlaşmayı getiriyor ve hem de bu kopukluğun doğal sonucu olarak ortak çözümler üretmeyi engelliyor.

Bu gerçekliğin ışığında çözümler üretebilmek amacıyla kurduğumuz sitemiz, kent sorunlarıyla ilgili kişiler bazında üretilen fikirler ile bilgi ve birikimlerin bütün kesimler tarafından ulaşılabilir olmasını öncelikli hedef olarak kabul etmektedir. Bununla birlikte sitemizde; ulaşım, kent, çevre, insan hakları, küreselleşme konuları ve bunların tarihsel süreçleri ile ilgili bilgi ve belgelere de yer verilecektir. Sitemizde yayınlanan bilgi ve belgeler izin almak ve kaynak belirtmek koşulu ile (06.05.2009 tarihinden itibaren)erişime ve kullanıma açık olacaktır.

Sitemiz; ulaşım, kent, çevre, insan hakları ve küreselleşme gibi konularda emekten ve halktan yana fikir üreten ve bunu paylaşmak isteyen herkese açık olup, bu duyarlılığı taşıyan, aynı yaklaşım ve samimiyetteki insanların katkıları ve sahiplenmeleriyle daha da gelişecektir.

Soner Önal

Tugay Kartal

Ayşen Dönmez

Ruhan Çelebi