Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

MT 5200 ve MT 5300’lere Ait Fotoğraf Film ve Anı Aranıyor

kiziltoprak-peron-ve-motorlu-tren.jpgHer zaman herkes farklı bir şey arar, kimisi kan, kimisi kiralık ev, bazıları satılık emlak, kimileri de kaybettiklerini arar. Bu defa farklı bir kayıp ve arama ilanı ile karşı karşıyasınız. demiryolu tarihimizin ilk mototrenleri olan MT 5200 ve MT 5300’lere ait fotoğraf film ve anı aranıyor. Bulanların ve arşivinde bu konuda bilgi belge olanların bizim aracılığımız ile veya direk olarak  Ege Üniversitesinden Doç. Dr Çağatay Üstün ile temasa geçmelerini bekliyoruz.

DUYURU

Değerli kentvedemiryolu Takipçileri: TCDD envanterinde MT 5200 ve MT 5300 kod isimleriyle görev yapmış mototrenlere ilişkin her türlü fotoğraf, film ve anıları içeren yazıya ihtiyaç vardır. Bu konuda duyarlılık gösterecek ve bu materyalleri paylaşacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Doç. Dr Çağatay Üstün EGE ÜNİVERSİTESİ cagatay.ustun@ege.edu.tr

————————————————————————————————————————————–

Anılardan : 

Zafer Kutlu Bayhan “1960 ve sonrasında uzun yıllar Çukurova Mototreninde yaşadım bunu, hayli keyifliydi, hatta ilk yıllar beni hosteslerin emin ellerine bırakarak yalnız gönderirlerdi, yemek saatinde önden verilen tereyağ kıvamında mayonez tadı bir daha dişlerimin arasından geçmedi, birçok şeyde olduğu gibi besin maddelerinin eski tadlarını bir kez daha yakalayamadık ve sanırım yakalayamayacağızda..”

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yazar: kentvedemiryolu