Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

DHA’nın Taraflı, Eksik ve Yanlış Haberini KINIYORUZ

(yorumlar kapalı)

dha-protesto.jpgHızlandırılmış tren kazasının 10. yıldönümünde, çalışmaları tamamlanmadan açılacak olan Eskişehir Pendik arası Yüksek Hızlı Trenin yeni can kayıplarına neden olması endişesiyle hükümeti uyarmak için Kadıköy Boğa’dan Haydarpaşa Garı’na yaptığımız protesto yürüyüşümüzle ilgili olarak birçok yerde yayınlanan “Kadıköy’de YHT Protestosu” adlı DHA’nın haberinde, yürüyüşteki küçük ayrıntıları öne çıkaran, eylemimizin içeriğini çarpıtan anlayışını şiddetle kınıyoruz. 

YHT’nin 25 Temmuz’da açılacağını duyuran afişlerin yırtılmasını haberinin ana eksenine oturtan DHA, eksikliklere rağmen Yüksek Hızlı Treni Eskişehir Pendik arasında açmanın taammüden cinayet işlemek anlamına geleceğine işaret eden basın açıklamamızı es geçmiştir. 

Bu yapılan haber Gezi direnişinde katledilen gençleri göstermeyip kırılan camları göstermeye benzemektedir. Yırtılan afiş yerine gelir ama tamamlanmadan açılan hızlı tren sonucunda kaybedeceğimiz canlar bir daha yerine gelmez! 

DHA yetkililerine eylem sonrası elden verdiğimiz ve internet ortamından da yolladığımız basın metnimizi dilerlerse tekrar ulaştırabiliriz; yeter ki halkın doğru haber edinme hakkına saygı duyarak haberciliğin gereğini yerine getirsinler. 

Kadıköy Kent Dayanışması

Haydarpaşa Dayanışması

İstanbul Kent Savunması

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yazar: kentvedemiryolu