Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

Demiryolu Hatlarının Sökülmesinde Yeni Hedef

(yorumlar kapalı)

resimMarmaray CR1 inşaatı kapsamında 08 Aralık 2008 Halkalı –Gebze arası demiryolu hattının  kapatılma tarihi olan DLH Genel Müdürlüğünün 04.12.2008 tarih 24094 sayılı yazısında geçici süre uzatımı nedeni ile 15.06.2009 tarihine ertelendiği açıklanmıştı. DLH Bölge Müdürlüğünce Bilgi Edinme Kanunu kapsamında yapılan başvuruya verdiği cevapta Halkalı-Gebze arası demiryolu hattının 2 yıl süre ile kapatılma tarihinin 07.01.2010 olarak hedeflendiğini bildirmiştir.

 

DLH Bölge Müdürü Dr.Müh. Haluk Özmen imzalı  02.06.2009 tarihli yazıda kullanılan ifadeden de anlaşılacağı üzere hatların kapanma tarihi için verilen tarih kesin olmayıp, hedeflenen bir tarihtir.

Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz Halkalı Gebze için yeni gar oluşturulması, Muratlı Tekirdağ demiryolunun tamamlanarak işletmeye açılması gibi fiziki şartların yerine getirilmesinin yanında, devam eden davaların en azından yürütmeyi durdurma taleplerinin vede koruma kurullarına yapılan başvuruların yani hukuki sürecin tamamlanması da gerekmektedir.

resim

İlgili Linkler

§ TCDD de sordu; Demiryolu Ne Zaman Kapatılacak? http://kentvedemiryolu.com/icerik.php?id=441

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yazar: kentvedemiryolu