Kent ve Demiryolu Menü

Kalıcı Başlantı:

BU KEZ YAŞAM KAZANACAK

(yorumlar kapalı)

3. köprü platformunun 2. yürüyüşü 21 Aralık 2008 Pazar günü saat 12.00 ‘da Beykoz Meydanı’ndan başlayarak belediye önünde sonlanacaktır. Orman alanlarımızı, suyumuzu, mahallelerimizi, kentimizi, kısaca yaşamı savunmak için buluşuyoruz.

AKP Hükümeti, uzmanların, Beykoz ve Sarıyer halkının görüşlerini dikkate almadan, bizi ve tüm Boğaz’ı RANT uğruna yeni bir cinayete kurban etmeye, Beykoz – Sarıyer arasına bir RANT KÖPRÜSÜ yapmaya hazırlanıyor.

  • 3.Köprü demek, ilk iki köprüyle 20.000 hektarı yok olan ORMANLARIMIZIN SONU demektir.
  • 3.Köprü demek, son kalan su havzalarının da yapılaşmaya açılması, Riva Deresinin, Terkos, Elmalı ve Ömerli havzalarının yok edilmesi ve yeni MELEN ÇAYLARI SAVURGANLIĞI demektir.
  • 3.Köprü boğazdan geçmeye çalışan son 4–5 Balık Türünün yok edilmesi demektir.
  • 3.Köprü KİRLİLİK, GÜRÜLTÜ VE KARGAŞA demektir.
  • 3.Köprü demek, 13 milyon olan araç sayısının 20 milyonlara tırmanması, trafiğin felç olması, kaza ve günde 15 olan ölüm sayısının daha da artması demektir.
  • 3.Köprü demek, ECRİ MİSİLLERİN artması, YIKIMLARIN BAŞLAMASI ve BARINMA HAKKIMIZIN gasp edilmesi demektir.

Biz Sarıyer, Beykoz ve tüm İstanbul halkı olarak KÖPRÜ ALTINDA, EGZOZ GAZINDA yaşamak istemiyoruz.

3.Köprü yerine YAŞAMI savunuyoruz.

Ormanı, Suyu, Toplu Ulaşımı, Deniz Taşımacılığını, Demiryollarını ve Barınma Hakkını savunuyoruz. Bir avuç asalağın rant hesapları için YAŞAMIMIZDAN vazgeçmeyeceğiz.

Mahallemizi rantiyecilerine, para babalarına bırakmamak için TÜM KOMŞULARIMIZI 21 Aralık 2008 PAZAR Günü Saat 12.00’de Beykoz Meydanında buluşmaya ve Beykoz Belediye Başkanlığı önünde gerçekleştireceğimiz BASIN AÇIKLAMASI’NA katılmaya davet ediyoruz.

Tarih : 21 Aralık 2008 Pazar

Saat : 12.00

Buluşma yeri : Beykoz Meydanı

3. köprü platformu

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yazar: kentvedemiryolu