Kent ve Demiryolu .:. http://kentvedemiryolu.com .:.
Kamusal işletmecilik adına ulaşıma ve demiryollarına, insanca yaşam adına kente ve kültürümüze, insan hakları adına pozitif ayrımcılığa ve kadın haklarına sahip çıkıyor ve savunuyoruz.
Biz Kimiz?     İletişim     Ana Sayfa

Biz Kimiz?

 Bu site niçin kuruldu

Sitemizin şu anki yürütücüleri;

Ayşen Dönmez - Demiryolcu aysendonmez@gmail.com

Mücella Yapıcı - Yüksek Mühendis Mimar mucellayapici@gmail.com

Ruhan Çelebi - Demiryolcu ruhan_celebi@yahoo.com

Tayfun Duran - Fotoğrafçı tayfund@yahoo.com

Tugay Kartal - Demiryolcu tugaykartal@gmail.com

Bugün ülkemizde hayatın her alanında değişik sorunlarla karşı karşıyayız. Bu sorunlara karşı bilim insanlarından sendikalara, demokratik kitle örgütlerinden bireylere kadar birçok kulvarda sorunların çözümü için fikirler üretiliyor, mücadeleler veriliyor. Sorunlara karşı çözüm üretmede her kesim sadece kendi uzmanlık alanında ve o kapsamda çalışmalar yapıyor. Fakat sorunların yerel ve tek yönden yaklaşılarak ele alınması çözüme katkı sağlayamadığı gibi hem yalnızlaşmayı getiriyor ve hem de bu kopukluğun doğal sonucu olarak ortak çözümler üretmeyi engelliyor.


Bu gerçekliğin ışığında çözümler üretebilmek amacıyla kurduğumuz sitemiz, kent sorunlarıyla ilgili kişiler bazında üretilen fikirler ile bilgi ve birikimlerin bütün kesimler tarafından ulaşılabilir olmasını öncelikli hedef olarak kabul etmektedir. Bununla birlikte sitemizde; ulaşım, kent, çevre, insan hakları, küreselleşme konuları ve bunların tarihsel süreçleri ile ilgili bilgi ve belgelere de yer verilecektir.Sitemizde yayınlanan bilgi ve belgeler izin almak ve kaynak belirtmek koşulu ile (06.05.2009 tarihinden itibaren)erişime ve kullanıma açık olacaktır.


Sitemiz; ulaşım, kent, çevre, insan hakları ve küreselleşme gibi konularda emekten ve halktan yana fikir üreten ve bunu paylaşmak isteyen herkese açık olup, bu duyarlılığı taşıyan, aynı yaklaşım ve samimiyetteki insanların katkıları ve sahiplenmeleriyle daha da gelişecektir.

 

 

Diğer

  Yazdır Yazdır     Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder     Share/Bookmark Paylaş/Kaydet

[yukarı]   [yazdır]
Sitemizin Kullanım Koşulları ve Gizlilik Hakları
TAYBO.NET