Kent ve Demiryolu .:. http://kentvedemiryolu.com .:.
Kamusal işletmecilik adına ulaşıma ve demiryollarına, insanca yaşam adına kente ve kültürümüze, insan hakları adına pozitif ayrımcılığa ve kadın haklarına sahip çıkıyor ve savunuyoruz.
Biz Kimiz?     İletişim     Ana Sayfa
Demiryolcu Ailemiz ENGLISH Haydarpaşa Tarihte Tren Kazaları TBMM Soru Önergeleri Dekovil Tren- Lokomotif- Hat Demiryolu Teknolojisi Anılarda Demiryolları Kent ve Ulaşım Marmaray Hızlı Tren Emek Dünyası Kent Dayanışması Kadın Kültür, Sanat ve Edebiyat e-sergi Behiç AK çizi-yorum Ümit Sarıaslan- Demiryolu T.Arslan Bartu- Demiryolu Enerji ve Çevre Genel Yazılar Linkler Sunularımız Dosyalarımız Ana Sayfa
Üye Girişi
Üye olun
Şifremi Unuttum

Sunularımız

• Haydarpaşayı yok etme projesi! (Bu sunu, Haydarpaşanın demiryolu ve denizyolundan kopartılıp, halka kapatılarak bir avuç zengin için otel, kongre merkezi yapma projesine karşı verilen mücadelenin güncesidir. Bu sunu son bir yılı içermemektedir.)

Dosyalarımız

• Marmaray Projesinin bilinmeyen yönlerini anlatan rapor

Tren Hareket Saatleri
THY Uçuşları

Adana Garı, Adana Garı Olalı Böyle Coşku Görmedi

Adana- Cumhuriyet'in kuruluşunun 89. Yıldönümü, Adana'da da halk tarafından büyük coşkuyla kutlandı.1912 yılında Adana'nın Seyhan İlçesi, Kurtuluş Mahallesi'nde inşa edilmiş olan ünlü Adana Garı, 100 yıllık tarihinde böyle coşkulu bir kitleye tanıklık etmemişti.

Cumhuriyet-Bayrami-ve-Adana-otogari.-29.10.2012..jpgAdana'nın her köşesinden akan kitleler, ellerinde Türk bayrağı, siyasi parti ve dernek flamalarıyla Adana Garı'nın önündeki Uğur Mumcu Meydanı'nı doldurdular. 30 bin kişi alabileceği tahmin edilen Uğur Mumcu Meydanı'na en az 50 bin kişi girmişti.  

Analar babalar çocuklarıyla gelmişti.Kalabalık coşkusunu, konuşmalar bittikten sonra da sürdürdü, durmadan "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Türkiye laiktir, laik kalacak" sloganlarını attılar.Adanalılar, Adana Garı'nın önünde, Uğur Mumcu Meydanı'nda bir kez daha tarih yazdılar.

Foto: Mukadder B. Adil

1 Kasım 2012, Perşembe
Haber

T. Arslan BARTU


  Yazdır Yazdır     Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder     Share/Bookmark Paylaş/Kaydet

Yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için sol sütundan üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz, yorum yapmak için üye olmanız gerekmektir.


[yukarı]   [yazdır]
Sitemizin Kullanım Koşulları ve Gizlilik Hakları
TAYBO.NET