Kent ve Demiryolu .:. http://kentvedemiryolu.com .:.
Kamusal işletmecilik adına ulaşıma ve demiryollarına, insanca yaşam adına kente ve kültürümüze, insan hakları adına pozitif ayrımcılığa ve kadın haklarına sahip çıkıyor ve savunuyoruz.
Biz Kimiz?     İletişim     Ana Sayfa

Kamer Genç'ten Marmaray sorusu

Necati Doğru'nun "Asrın Projesi sosis oldu halktan gizleniyor", "Sosis Geçiş", "Medya patronu da sosiseresim üzülüyordur" ve "Ağla Gözlerim" adlı yazıları ile gündeme taşıdığı Marmaray Projesinde kamuoyunun bilmediği hususları bu kez CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Ulaştırma Bakanı Habib Soluk'a, yöneltti.

 

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Ulaştırma Bakanı Habib Soluk'a, Marmaray Projesi'nde, Fransız ve Doğuş grubunun sözleşmesinin neden feshedildiğini sordu.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM Başkanlığı'na, Ulaştırma Bakanı Habib Soluk'un sözlü olarak yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

 

Genç, Ulaştırma Bakanı'na şu soruları yöneltti:

 

1. İstanbul'da yapılması planlanan (Marmaray) Projesinin Halkalı-Gebze arası demiryolunun boğaz tüp tünel geçişi bitirilmiş, diğer bölümlerin müteahhidi Fransız şirketi ile Doğuş Gurubu bugüne kadar hiçbir iş yapmadan taahhütleri feshedilmiştir. Fransız ve Doğuş grubunun sözleşmesi neden feshedilmiştir?

 

2. Bu iş için yüklenici firmalara avans ödenmiş midir?

 

3. Ödenmiş ise miktarı nedir?

 

4. İlgili firma 2004 yılında aldığı işi bugüne kadar hiçbir faaliyette bulunmadığı halde idareniz neden sessiz kalmıştır?

 

5. Bu işte kullanılacak demiryolu rayı ve sair malzemenin idarenizce belirlenen firmalardan alınması konusunda yüklenicilere bir telkininiz olmuş mudur?"

17 Mart 2011, Perşembe
Haber

kentvedemiryolu


  Yazdır Yazdır     Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder     Share/Bookmark Paylaş/Kaydet

Yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için sol sütundan üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz, yorum yapmak için üye olmanız gerekmektir.


[yukarı]   [yazdır]
Sitemizin Kullanım Koşulları ve Gizlilik Hakları
TAYBO.NET