Kent ve Demiryolu .:. http://kentvedemiryolu.com .:.
Kamusal işletmecilik adına ulaşıma ve demiryollarına, insanca yaşam adına kente ve kültürümüze, insan hakları adına pozitif ayrımcılığa ve kadın haklarına sahip çıkıyor ve savunuyoruz.
Biz Kimiz?     İletişim     Ana Sayfa

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10         sonrakisonraki   sonsonson

Makale 
Bizde projelerin ortalama yapım süresi 3,5 yıl dediler

2014 yılı sonbaharından itibaren 2015 ilkbaharına kadar Marmaray projesinden yansıyan haberlerde inşaatın durduğu, maliyet artışları nedeni ile kriz yaşandığı söyleniyordu. Krizin giderek derinleştiği firmanın işi bırakma yada devretme noktasına geldiği, bakanlığın başka firmalarla görüşmesinin devam ettiği yönünde açıklamalar gelmekte idi.

devamı»
Diğer 
Haydarpaşa Garında Treni Bekliyoruz

UDH eski bakanı Binali Yıldırım 19 Haziran 2013'de yaptığı açıklamada "Söğütlüçeşme'den Gebze'ye Anadolu yakasında, Avrupa yakasında Kazlıçeşme'den Halkalı'ya kadar olan banliyö tren hatları da yenilecek. Üç hata çıkarılacak. Şuanda başlayan çalışma hattın trafiğe kapatılması. 2 yıl kadar kapalı kalacak" demesinin üzerinden tam iki yıl geçti. Bizde bakan sözünde durdu mu acaba diye görmek için Haydarpaşa gara gidiyoruz...

devamı»
Haber 
Söz Verdiler Ama Yap(a)madılar

Kazım Damar adlı bir yolcunun Haydarpaşa Pendik demiryolu hattının ne zaman hizmete gireceğini bilgi edinme kapsamında UDHB'na sorması üzerine kendisine verilen cevabi yazıda "işin sözleşmesel tamamlanma tarihi 19 Haziran 2015tir. Bu sürenin uzaması muhtemel olup, mümkün olan en kısa sürede işin tamamlanması için çalışmalar sürdürülmektedir" şeklinde verilen bir cevapla işin ucu açık bırakılmıştır. Açık olan ucun bize işaret ettiği tarih 2018'dir.  

devamı»
Makale 
Haydarpaşa ve Sirkeci Garlarının Marmaray Hattıyla Bütünleştirilmesi

yrd-doc-dr-ismail_sahin.jpgMarmaray hattı 29 Ekim 2013 tarihinde kısmen açıldı. İstanbul'un tarihi merkez garları şimdilik bu demiryolu hattının dışında kalmıştır. Bu yazı, Haydarpaşa ve Sirkeci (İstanbul) garlarının planlanan Marmaray hattıyla bütünleştirilmesi için kamuoyunun ve karar vericilerin dikkatine sunulan bir öneridir.

devamı»
Makale 
Marmaray ve YHT Kıskacındaki Haydarpaşa

marmaray-so__utlucesme.jpg  Ülkemizde AKP iktidarı süresince temel atma törenlerinde proje imal süresinin tartışılarak indirim yapılması, bitmeyen projelerin açılışının yapılması, projelerin bölünerek kısım kısım açılması ama eksiksiz olarak açılıyormuş gibi reklamının yapılması bir gelenek haline gelmiştir.  Yapımı devam eden demiryolu projelerinde de durum farklı değildir.

devamı»
Diğer 
Mühendislerden hükümete Marmaray uyarıları

tmmmmarmaray1.jpgToplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi (TMMM), hükümeti, yerel seçimlerde propaganda malzemesi olarak kullanmak için 29 Ekim'de şaşaalı törenle açmaya hazırlandığı Marmaray konusunda uyardı. Hızlandırıl tren felaketini anımsatan TMMM, halkı da güvenlik önlemlerinin alındığı açıklanıncaya kadar Marmaray'ı kullanmamaya çağırdı.

devamı»
Haber 
Marmaray Marmaray Ranta ve Seçim Propagandasına Kurban Edilmesin

marmaray-secime-kurban-edilmesin-6.jpgHaydarpaşa Gara gelen ve giden tren seferlerinin sonlandırılarak yalnızlığa itilip uygulanmak istenen dönüşüm ve yağma projesine karşı 72 haftadır Perşembe geceleri 89 haftadır Pazar günleri gar merdivenlerinde inatla direnişini sürdüren Haydarpaşa Dayanışması Marmaray projesinin tüp kısmının açılışının iki gün öncesinde (90.Pazar eylemi) Kadıköy'den Haydarpaşa Gara yürüdüler.

devamı»
Haber 
Gebze Pendik Demiryolu 29.04.2012 Tarihinde Kapatılıyor

marmaraya-gider.jpgYüksek Hızlı Tren Projesi için kapatılan Gebze Köseköy hattının devamı olan Gebze Pendik arası mevcut demiryolunun Marmaray CR3 sözleşmesi gereği Gebze Pendik arası demiryolunun 17 Aralık 2012 tarihinde kapatılacak olması planlanmasına rağmen iktidarın 2013 yılı içinde Yüksek Hızlı Treni İstanbul'a getirme arzusu nedeniyle öne çekilmiş olup,Gebze Pendik arası banliyö hattının kapanma tarihi 29.04.2012 Pazar günü olarak belirlenmiştir.

devamı»
Haber 
4 Nolu Koruma Kurulu: Herşey Kontrol Altında

marmaray-logo.jpgSirkeci Gar civarında yapılan Marmaray projesi tünel kazılarının Topkapı sarayı müştemilatının duvarlarında çatlamalara neden olması üzerine BTS İstanbul 1 Nolu Şubesi 08.11.2010 tarih 44 sayılı yazı ile İstanbul 4 Numaralı KTVKK Bölge Müdürlüğüne başvuruda bulunarak "Marmaray tünel kazma çalışmalarının durdurulmasını, İTÜ Mimarlık Anabilim Dalı Başkanlığından bu konuda bir görüş ve rapor alındıktan sonra bir karar verilmesi" talep etmişti. Koruma Kurulundan bir yıl sonra yanıt geldi.

devamı»
Haber 
Marmaray Projesinin Takvimi Açıklandı 17 Aralık 2012-18 Haziran 2015

marmaray-logo.jpgDemiryollar Limanlar ve Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından TCDD Genel Müdürlüğüne gönderilen bila tarih ve sayılı yazıda Marmaray Projesi "Gebze Halkalı Banliyö hatlarının iyileştirilmesi ve mekanik sistemleri" işi CR3 sözleşmesinin 26 Ekim 2011 tarihinde Obrascon Huarte Lain (OHL) SA- Dimetronic SA Ortak Girişimi ile imzalandığı, CR3 sözleşme hükmüne göre ortak girişime yer teslimi ve İşe başlama tarihinin 3 Kasım 2011 olduğu bildirilmiştir. Her şey yolunda giderse hatların açılış tarihi iş programında 18 Haziran 2015 olarak ilan edilmiştir.

devamı»

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10         sonrakisonraki   sonsonson


[yukarı]   [yazdır]
Sitemizin Kullanım Koşulları ve Gizlilik Hakları
TAYBO.NET