Kent ve Demiryolu .:. http://kentvedemiryolu.com .:.
Kamusal işletmecilik adına ulaşıma ve demiryollarına, insanca yaşam adına kente ve kültürümüze, insan hakları adına pozitif ayrımcılığa ve kadın haklarına sahip çıkıyor ve savunuyoruz.
Biz Kimiz?     İletişim     Ana Sayfa

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10         sonrakisonraki   sonsonson

Haber 
Demiryollarının Geleceği

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) ve İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu iş birliğiyle düzenlenen "Demiryollarının Serbestleştirilmesi, Taşıma ve  Sigorta Hukuku Açısından Değerlendirilmesi" başlıklı panelde sektör yetkilileri demiryollarının geleceğini tartıştı.

devamı»
Makale 
7 HAZİRAN 2015 GENEL SEÇİMLERİ ÖNCESİ SİYASİ PARTİLERDEN TALEPLERİMİZ

7-haziran-siyasi-partilerden-taleplerimiz.jpgBu seçimde de parti programlarında demiryollarının adı hızlı tren dışında yer almıyor. 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi siyasi partilerden demiryolu taşımacılığına dair taleplerimizi, acil ele alınması gereken konuları yeniden hatırlatmak istedik.

devamı»
Makale 
Demiryollarında Booz Allen&Hamilton'un İsteği Oldu.

booz-allen-hamilton.jpg1990'lı yılların krizlere zemin hazırlayan özelliği kamu açıklarının Merkez Bankası kaynaklarıyla finanse edilmesi ve batık bankaların sorumluluklarının devlete yüklenmesidir. Bunun yanında bu dönemde yaşanan Körfez Savaşı, 1994 Krizi ve 1999 Marmara depremleri zaten temelde bozuk olan ülke ekonomisini iyice sarsmış ve 2001 yılında yaşanacak olan krizin şiddetini kat be kat arttırmıştır.


 

devamı»
Makale 
AB Komisyonluğu Demiryolu Özelleştirmelerinde Geri Adım Attı

Avrupa Birliği Komisyonluğu özelleştirme uygulamalarında son 1 senede yaşanan sıkıntılar ve bu sıkıntıların ileride daha da artacağı göz önünde bulundurularak, demiryolu liberalizasyonunun temeli olarak gördükleri kurallarda geri adım atılmasına oy birliği ile karar verdi.

devamı»
Haber 
Çekoslovakya da Hareket Memurlarına Kırmızı Şapka

cekoslavakya-hareket-memuru-kirmizi-sapka.jpgÇekoslovakya'da hareket memurları eski azametli görünüşlerine geri dönüyor. "Kırmızı şapka" 13 yıldan sonra eski yerini yeniden aldı. Geçerli uygulamaya göre 1 Temmuz'dan itibaren Demiryolu Altyapı İdaresinde (RIA) çalışan bütün hareket memurları yeniden kırmızı şapka giyecek. Bugüne kadar bu imtiyaza çok az kişi sahipti, tren trafiğini izleyenler mavi şapka giyiyordu.

devamı»
Makale 
Görevde Yükselme Sınavına İtiraz Parayla

bas-parayi.jpgTCDD Genel Müdürlüğü ve Bağlı Ortaklıkları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 10. Maddesi uyarınca 30.12.2012 tarihinde Ankara'da MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce yapılacak olan Görevde Yükselme sınavına katılacak olan adaylara sınav soru ve cevap anahtarının TCDD'nin web sayfasında yayınlanmasından itibaren EĞİTEK tarafından hazırlanmış sorulara itiraz için her bir itiraz edilen soru karşılığında 10 TL'yi ilgili banka şubesine yatırarak 3 gün içinde yine TCDD tarafından hazırlanmış mesleki sorulara da itiraz için her soru karşılığında 10 TL ilgili banka şubesine yatırarak TCDD'ye itirazda bulunabilecekleri yazı ile duyurulmuştur. 

devamı»
Diğer 
61. Hükümetin Programında Demiryolunun Adı Yok

recep-tayyip-erdo__an.jpgBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, "ustalık" dönemi diye tanımladığı 61. Hükümet programını Meclis'te okudu. Başbakan, sözlerine "tam bir toplum sözleşmesi olacak" dediği Yeni Anayasa başladı. Başbakan'ın 2 saatte okuduğu programda Kürt sorunundan işsizliğe, sosyal yardımlardan 2-B arazilerine kadar hemen her konu yer alıyor. Karayolu ve Havayolu hedeflerinin açıklandığı, yerli karayolu aracı (otomobil) üretileceğinin açıklandığı raporda demiryolu hedeflerine ve terli demiryolu araçları üretimine yönelik bir hedef açıklanmamıştır.

devamı»
Haber 
Haydarpaşa'ya İzinsiz Dokunma Yanarsın

resimHaydarpaşa 3. katında 2006 yılında yapılan tadilat hakkında mahkemenin atadığı bilirkişi raporunda "İdarenin ve yüklenici firma Aldez Metal Ürünleri Dizayn Üretim ve İnş. Tic. Ltd. Şti. KUDEB'den gerekli izinleri almadan işe başlanması nedeni ile sanıklar  ÜZEYİR ÜLKER, MEHMET SUAVİ GÜRAY ve HALİL KÖSOĞLU ile adı geçen firmanın da 2863 sayılı Yasa'nın 57. maddesine muhalefet ettikleri anlaşılmıştır." ibaresi yer almıştır.

devamı»
Makale 
HAYDARPAŞA RRR PROJESİNİ YAPAN ŞİRKETİN ANKETLERİ

resimHaydarpaşa Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon Projesi kapsamında bina ihtiyaç programının oluşturulması ve gereksinimlere yönelik önceliklerin belirlenmesi amacıyla binadaki çalışanlara anket ve mekân analiz föyleri dağıtıldı. Söz konusu anketin "personel" gereksinimlerine yönelik önceliklerin belirlenmesi amacı ile yapıldığı söylenmekte ise de sorulan soruların çalışma şartları ve personel ihtiyaçları ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

devamı»
Diğer 
BTS Avukatı Salih EKİZLER'den 5335 Sayılı Kanun 32/1 Fıkrasının İptal Kararı Değerlendirmesi

Anayasa Mahkemesinin 13.1.2011 tarih E: 2008/13 K: 2011/14 sayılı kararı ile 5335 yasanın 32 maddesinin 1 fıkrasını Anayasaya aykırı bularak OYBİRLİĞİYLE İPTAL etmesi üzerine kararı değerlendiren Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Avukatı Salih EKİZ'ler "bu karar Her şeyden önce dava tarihinden sonra (TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait Taşınmazların Satışı ve Değerlendirilmesi Hakkındaki Yönetmelik ve TCDD Taşınmaz İhale Yönetmeliği ile) yapılan ve davaya konu edilen tüm satışları kapsayacak ve satışı yapılan gayrimenkuller tekrar TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğüne devrini sağlayacaktır" demiştir.

devamı»

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10         sonrakisonraki   sonsonson


[yukarı]   [yazdır]
Sitemizin Kullanım Koşulları ve Gizlilik Hakları
TAYBO.NET