Kent ve Demiryolu .:. http://kentvedemiryolu.com .:.
Kamusal işletmecilik adına ulaşıma ve demiryollarına, insanca yaşam adına kente ve kültürümüze, insan hakları adına pozitif ayrımcılığa ve kadın haklarına sahip çıkıyor ve savunuyoruz.
Biz Kimiz?     İletişim     Ana Sayfa

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10         sonrakisonraki   sonsonson

Makale 
Demiryolu Meslek Okulu Yeniden Açılır mı?

Demiryollarına eğitilmiş işgücü yetiştirmeye yönelik olarak ilk açılan kurum 1915 yılında eğitime başlayan İzmir Şimendifer Okuludur. Demiryolu idaresi bu okuldan mezun olanları istihdam etmenin yanı sıra kendi içi bünyesinde oluşturduğu bilgi birikimini çalışanlarına aktararak mesleki uzmanlaşmayı sağlamaya çalışmıştır. Daha sonra da demiryolları işletmesi Harekât Münakalat Mektebi ve çeşitli branşlarda açtığı kurslarla kendi ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirmiştir.

devamı»
Haber 
Makinist Gürkan Kazel Vefat Etti.

Marmaray Makinistlerinden Gürkan Kazel 02/03.06.2014 tarihinde kurum misafirhanesinde istirahatini temin ederken ilk tespitlere göre kalp krizi geçirerek yaşamını kaybetmiştir. 1968 doğumlu Makinist Gürkan Kazel'in cenazesi 03.06.2014 tarihinde öğle namazı sonrası defnedilecektir. 

devamı»
Haber 
Yasa Mecliste Demiryolcular Basmane Garda Eylemde

bts-izmir-demiryolu-ozellestirilemez-1.jpg06.03.2013 tarihinde TBMM'ye gönderilen Türkiye Demiryolunun Serbestleşmesi (özelleştirme) hakkındaki kanun taslağının 13 Mart 2013 tarihinde saat 10.30'da T.B.M.M. Bayındırlık, İmar, Ulaşım, Haberleşme ve Turizm komisyonunda görüşülürken Ankara'da Kızılay YKM önünde toplanan demiryolu çalışanları TBMM'ne yürürken Haydarpaşa ve Basmane gar önünde toplanan demiryolu emekçileri basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getirdiler.

devamı»
Haber 
Demiryolcular TBMM'ye Yürüdüler

ankara-meclise-yuruyus-1.jpg06.03.2013 tarihinde TBMM'ye gönderilen Türkiye Demiryolunun Serbestleşmesi (özelleştirme) hakkındaki kanun taslağının 13 Mart 2013 tarihinde saat 10.30'da T.B.M.M. Bayındırlık, İmar, Ulaşım, Haberleşme ve Turizm komisyonunda görüşülürken Ankara'da Kızılay YKM önünde toplanan demiryolu çalışanları TBMM'ne yürüdüler.


 

devamı»
Haber 
Yasa Mecliste Demiryolcular Eylemde

demiryolu-halkindir-1.jpg06.03.2013 tarihinde TBMM'ye gönderilen Türkiye Demiryolunun Serbestleşmesi (özelleştirme) hakkındaki kanun taslağının 13 Mart 2013 tarihinde saat 10.30'da T.B.M.M. Bayındırlık, İmar, Ulaşım, Haberleşme ve Turizm komisyonunda görüşülürken aynı anda TBMM önünde ve TCDD'nin merkez garları önünde yapılan basın açıklamaları ile protesto edildi.

devamı»
Makale 
Fazla Mesai Üzerinden Demiryollarına Bakış

100_0885.jpg18 Ocak 2013 tarihinde sosyal paylaşım sitelerine "Demiryollarında çalışan memurların fazla mesai isyanı" başlıklı bir haber düşünce; fazla mesai yapmama ve esnek çalışmama" talebi ile demiryolunda dünden bugüne yaşanan hak mücadelesini belgeler ve rakamlar üzerinden anlatalım istedik.

devamı»
Haber 
Özelleştirme Karşıtı Cephede Demiryol-İş ve Ulaştırma Memur-Sen Yer Almadı

demiryollari-ozellesiyor.jpgTCDD'nin yeniden yapılandırılması amacıyla Serbestleşme adı altında, özelleştirilmesini amaçlayan yasa tasarısına karşı TCDD'de örgütlü bulunan Sendika, Vakıf ve Dernekler tarafından ortak mücadele kararı alınmış ve ortak bir bildiri yayınlanmıştır.

devamı»
Haber 
UDHB Binali Yıldırım "demiryolcuların kamp yapacak vakti yok" Dedi

Urla-Kampi.jpgUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çeşmealtı'nda bulunan TCDD Kampı'nı, yurt amaçlı kullanılmak üzere, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) öğrencilerine verdi. Bakan Yıldırım, "Çeşmealtı'ndaki Demiryolları kampını İYTE öğrencilerine veriyoruz. Demiryolcular 50 yıl kamp yaptı, şimdi geceli gündüzlü çalışıyorlar. Kamp yapacak vakitleri yok. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

devamı»
Haber 
Demiryolunun Yeniden Yapılanmasına Sendikalar İkna Oldular mı?

tcdd-ozellesiyor.jpgTürkiye Demiryolu Ulaştırmasının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Yasa Taslağı hakkında TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN'ın çağrısı üzerine 11.09.2012 tarihinde TCDD Genel Müdürlüğünde TCDD'de örgütlü sendika ve derneklerin katılımıyla yaklaşık bir buçuk saat süren bir toplantı yapılmıştır.

devamı»
Makale 
Demiryolu Kanunu Demiryolu Emekçilerinin Ayağına Geçirilecek Prangadır

pranga.jpgLojiport adlı taşımacılık sektörü ile ilgili haber sitesinde 21 Mayıs 2012 tarihinde "Demiryolu prangalarından kurtuluyor" başlığı altında yayınlanan haberde TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın Demiryolu Taşımacılığı Derneği'ni (DTD) ziyaretinde "demiryolu sektörünün yeniden yapılandırılması ve serbestleştirilmesi ile ilgili kanunların 2012Haziran ayında Meclise gönderileceğini" açıkladığı belirtilmektedir.

devamı»

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10         sonrakisonraki   sonsonson


[yukarı]   [yazdır]
Sitemizin Kullanım Koşulları ve Gizlilik Hakları
TAYBO.NET